אלכס זוויתן

ALEX ZAVITAN

תעתועים, 2018-2019

היצירה שלי עוסקת בפירוק מציאות והרכבתה מחדש, על פי החשיבה שלי וראות עיניי. היא באה לידי ביטוי בשתי דרכים: הראשונה באה מתוך ההתבוננות באובייקטים אזוטריים, כאלה שלא מסתכלים עליהם בדרך כלל ובידודם תוך כדי העצמתם. השנייה - בניית אינסטליישן על שולחן הסטודיו ויצירת עולם דמיוני שלי, אשר אני בונה  ויוצר אותו לפי הרצון והדמיון שלי.

עבודותיי הן בצילומי סטודיו על שקופיות, בצילום במצלמות מכניות בפורמט בינוני או, פורמט גדול יותר שהוא מצלמה טכנית. צילומי חוץ אני מצלם בדרך כלל בפורמט רגיל של 35מ"מ או פורמט בינוני גם כאן זה מצולם על גבי שקופיות. הצילום נעשה בזמן יצירת הפריימים, אני יוצר עולם שלי, כך אני משחק את תפקיד הבורא.

עבודתי הצילומית החלה כצלם דוקומנטרי.  צילמתי לכתבי עת כמו נשיונל ג'אוגרפיק, ומסע אחר ומגזינים אחרים. בצילום אני מתייחס לאור וההשלכה שלו על האובייקט המצולם, זאת מבלי להזיז את האובייקט או כל התערבות כל שהיא מצדי.

האינסטליישן שלי מורכב ממרכיבים פשוטים ביותר, כגון: דיקט כשולחן, אדמה, עלים שנשרו, צעצועי ילדים, בריסטולים וכדומה. כך שבסופו של דבר אני יוצר מצב שלא תמיד ברור מה צולם בסטודיו ומה צולם בטבע לכן, העבודה היא עבודת תעתועים.

 

אלכס זוויתן

ALEX ZAVITAN

052-4835470

zavitan@zahav.net.il

www.alexzavitan.com