אור ענבר

OR INBAR

העבודות המוצגות בתערוכה נעשו לאורך השנה האחרונה כפיצוי על זמן סטודיו אבוד.

מה שהתחיל בתור פשרה, הפך לעיסוק כפייתי מענג-מייסר, שמוטט את הספקות שהטלתי בערך האמנותי של עבודה מסוג זה. הציור בטלפון הפך לניסיון לארוג יחד שני עולמות למרחב אחד, בו אין גבוה ונמוך ולא חשוב ונחות. אלו יצירות שעבורן מושגים כמו מקור והעתק הופכים ללא רלוונטיים.

כל העבודות צוירו באמצעות אפליקציה שקיבלה ציון נמוך על ידי משתמשים שונים, כאשר חלק מהעבודות הונפש באמצעות אפליקציה נוספת. הדימויים מבוססים על אוסף גדול של צילומי מסך מתוך הטלפון שלי. אפשרות ה- SCREEN SHOT, אשר קיימת בכל טלפון, שימשה, ועודנה משמשת אותי, ככלי לתיעוד נוף אינטרנטי. פריימים מתוך קליפים וסרטים, צילומי מסך מתוך פרסומות, רשתות חברתיות ואתרי מכירות, מתווספים למאגר של גלויות נוף שלכאורה מתעדות פעולות אנושיות מנותקות מהקשר ומעוררות בי עניין. זהו נוף סובייקטיבי שפני השטח שלו לובשים צורה אנושית מעוותת וגרוטסקית.

למרות המעבר לציור דיגיטלי בטלפון, נושאי העבודה שלי ממשיכים לעסוק בניסיון להציג התנהגויות ומופעים אנושיים באירוניה ועליבות. במרכזן של רוב העבודות מוצגות דמויות במשחקי תפקידים שונים; כאילו-מיניות, שולטת-נשלטת, פסיבית-אקטיבית. הן חסרות הבעה ואדישות לסובב אותן ונראות מנותקות מההקשר בו הן מוצגות.  

הרישומים והציורים, אותם אני יוצרת במעין בולמוס, הם מעוותים, מוגזמים והצבעוניות לרוב אינטנסיבית וצעקנית בשל השימוש ב"מברשות" ו"חותמות" שהעמידה לרשותי האפליקציה.

עבודת ה"סטודיו" של השנה האחרונה, נעשתה ברובה מהספה בבית, בסופם של ימי עבודה מתישים. במובן מסוים, היא איפשרה לי לאחוז במקל משני קצותיו ולשלב בין מלאכת הציור לבין חתירה תחתיה.

 

אור ענבר

OR INBAR

054-3191013

orkain@gmail.com

instagram: @orriorinbar